Plaatje achtergrond website PVP.
Home Organisatie Cijfers Contact Medewerkers

Stichting PVP, vertrouwenspersonen in de zorg

 

03-11-08

VWS:
Bezuiniging inspectie is juist uitbreiding

Er wordt de komende jaren bezuinigd op de Inspectie voor de Gezondheidszorg. Volgens minister Klink komen er echter meer inspecteurs.

In zijn brief aan de Kamer meldt minister Klink (VWS) dat het budget van de inspectie de komende jaren omlaag gaat, maar dat is geen bezuiniging, de inspectie krijgt er juist twintig arbeidsplaatsen bij. Volgend jaar groeit het budget van de inspectie van 45,5 miljoen euro tot 46,6 miljoen. Vanaf 2010 krijgt IGZ minder geld. In 2012 is er 39,8 miljoen euro beschikbaar.

Patiëntveiligheid

De inspectie kreeg extra geld voor projecten op het terrein transparantievergroting en patiëntveiligheid. Op die terreinen is ook de komende jaren extra geld voor veertien tijdelijke arbeidsplaatsen. 
De inspectie is 'ontzien' in de bezuiniging op alle overheidsdiensten. De overheid gaat met twintig procent inkrimpen, maar de inspectie levert slechts zes procent in. Tegelijkertijd komen er twintig arbeidsplaatsen bij voor het toezicht op patiëntveiligheid en de invoering van veiligheidsmanagementsystemen.  

Lees verder